Ankara Terapi &  Psikolojik Danışma Merkezi

Beden Dili İle İletişim 2.aşama

BEDEN DİLİ

2.aşama
(1.aşamaya katılmayanlar da katılabilir)
10 Mart Çarşamba 
19:00-22:00
Grup çalışmamızda
NLP, EFT, PSİKODRAMA ve MEDİTASYON tekniklerini kullanarak hem kendimizi hem de başkalarını nasıl anlayacağımız konusunda uygulamalar yapıyoruz. 
 
Beden Dilimizle Karşımızdakilere Nasıl Mesaj Veriyoruz?
Karşımızdaki İnsanlar Bize Nasıl Mesaj Veriyorlar?
 

İletişim, hem kendimizle hem de çevremizle kurduğumuz iletişim olarak 2 kısımda incelenir. İnsan ilişkilerinin sağlıklı olması açısından iletişimin önemi çok büyüktür.
Her insanın kendine özgü olarak kullandığı bir iletişim dili vardır. Seçtiği kelimeler, el kol hareketleri veya mimikler de bu dili daha çok anlamlandırır. Yapılan araştırmalara göre İletişimde %7 kelimeler, % 33 ses tonu, % 60 beden dili önemlidir. Günümüzde internet ve telefonla iletişimin çok yaygın olduğunu düşünürsek, hayatın doğal akışı içinde beden diline yoğunlaşmayı çoğu zaman göz ardı ettiğimiz ortaya çıkıyor. Böylelikle doğal olarak öğrenebileceğimiz beden duruşlarını da göz ardı ediyor oluyoruz. Biz kelimeleri dinlerken acaba karşımızdaki insan bedeniyle bize neler anlatıyor? Ya da biz tam da önemli bir konuşma yaparken seçtiğimiz kelimeler çok özenli olduğu halde beden duruşumuzla aslında ne anlatmış oluyoruz? 
Bedenimiz sessizce konuşuyor. İletişim kurduğumuz insanların bedeni de cevap veriyor. Bedenlerimizin bu sessiz ve derin anlaşma dilini çözmek aslında hiç de zor değil. 
Çoğu zaman günlük yaşamın telaşı içerisinde kendimizi dinlemiyoruz. İç sesimiz sürekli konuşuyor. Dünle ya da yarınla ilgili sürekli endişeleniyoruz, kaygı yapıyoruz, sıkılıyoruz ama kendimizi DİNLEMİYORUZ. 
Aynı iç sesimiz gibi bedenimiz de bizimle konuşuyor. Nasıl mı? Bazen bir baş ağrısı,  öksürük tutması, bazen bel ağrısı ya da alerji vb gibi bedensel belirtilerle. 
Ve biz bedenimizin bizimle ne konuştuğunu dinlemediğimiz zaman, kendimizden habersiz yaşadığımız zaman kendimize uzaklaşmış oluyoruz. Beden duruşumuzla, bakışlarımızla acaba bedenimiz bize neler anlatıyor?
Bedenimizin bize neler anlattığını öğrendiğimizde ise kendimizle ilgili çok gerçek bir farkındalık geliştirmiş oluruz. Böylece hem fiziksel hem de ruhsal ihtiyaçlarımızı daha iyi anlayarak kendimizi mutlu edebiliriz. Çalışmamızda birkaç uygulama ile bu konuya da değineceğiz.
Kendimizi keşfetme yolculuğunda siz de bize katılın.
Grup etkinliğimizde çeşitli teknikleri kullanarak beden dilimizi yorumlamayı çalışıyoruz.

Psk. Dan. Psikodrama Terapisti Perihan Demirbaş
Yaşam Koçu Berna Turna

Çalışmamız 10 kişi ile sınırlıdır.
Katılım için kayıt yaptırınız

 

Sayfa Yorumları (0 )

Yorum Ekleyin