Ankara Terapi &  Psikolojik Danışma Merkezi

Stres Yönetimi Grup Çalışması

 
‘Kişileri etkileyen olaylar değil,  o olaylara verdikleri anlamlardır.' 
Yunan Atasözü
 
Stres nedir? Hayatımızı nasıl etkiler?
Yaşamın doğal döngüsü içinde birçok duygu gibi stres de yer almaktadır. Stresi tam anlamıyla yok etmek mümkün olmadığı gibi stresle yaşamak da oldukça zor ve yıpratıcıdır.
Son yıllarda yapılan araştırmalar, başından önemli olaylar geçmiş ya da stresi yüksek bir meslekte çalışan kişilerin diğerlerine oranla daha fazla hastalığa yakalandığını göstermektedir. Chicago Üniversitesinde yapılan bir araştırmada S. C. Kobasa bu özelliklere, “psikolojik sağlamlık” adını vermiştir. Bu araştırmacılara göre, strese dirençli kişilerin yaşam karşısında bazı tipik tutumları vardır. Bunlar arasında değişmeye açıklık, yaptıkları iş her ne ise kendini o işe verebilme ve olayların kontrolünü kendi elinde tuttuğuna inanma gibi tutumları sayabiliriz. (Türk Psikologlar Derneği-1998).
Grup çalışmamızda, yaşadığımız stresin bize nasıl zarar verdiğini ve stresle baş etmeyi öğrendiğimizde hayatımızda nelerin daha iyiye gideceğini gözlemlemek üzerine çalışıyoruz. Psikodrama, NLP, EFT ve meditasyon uygulamaları ile stresi yaratan nedenleri ortaya çıkartıyoruz. Öfke boşaltma ve relaksasyonla da rahatlıyoruz.
 
Çalışmalarımız 10 kişi ile sınırlıdır. 
Katılmak için kayıt yaptırınız.
Psk. Dan. Psikodrama Terapisti Perihan Demirbaş
Yaşam Koçu Berna Turna

Sayfa Yorumları (0 )

Yorum Ekleyin