Doğru yerde, doğru zamanda, doğru kişiden, doğru cevaplar alınır.

665 . Sk. No:30/4 Hilal Mah. Çankaya Ankara

Berna Sezer

Berna Sezer

Çankaya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışman

Eğitim:
Uzmanlık: Psikolojik Danışman & Aile Danışmanı
Eposta: nagehanbalci@hotmail.com
Telefon:
eposta: nagehanbalci@hotmail.com
CV:

Detay

Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu. Özel bir anaokulunda bir süre görev yaptıktan sonra Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalıştı. Ailelere yönelik yaptığı aile eğitimleri, seminerler, bireysel ve grup çalışmalarının yanında çocuk ve gençlerle dikkat düzeyini artırma, motivasyon yükseltme, iletişim becerileri, benlik algısı geliştirme, öfke ile baş etme çalışmaları yaptı. 
 
Türkiye’de Geçmişten Günümüze Erken Çocukluk Eğitimi, Çocuk ve Ergenlerde Problem Davranışlar ve Güncel Yaklaşımlar, Grupla Psikolojik Danışmada Direnci Aşma Tekniği Olarak: Ağlama Duvarı, Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı, Travma ve Krize Müdahale, Rotary Ufuk Geliştirme ve Liderlik Eğitim Programı gibi eğitimler almıştır. 
Eğitimi süresince, “Üniversite Öğrencilerinde Sosyal Ağ Siteleri Aracılığı İle Sergilenen Kimlik”, “Boşanmaya Karar Verme ve Boşanma Süreci”, “Üniversite Öğrencilerinde Benlik Ayrışması” çalışmalarını düzenlemede görev almıştır. Ayrıca AIDS Paneli’ nin düzenlenmesi, Görme Engelliler İçin Sesli Kitap Projesi ve Öğrenme Güçlükleri Semineri’ nde görev yapmıştır.
  
Ankara Terapi Danışmanlık Merkezi’ nde çocuk, ergen, genç ve yetişkinlerle bireysel danışmanlık hizmetleri sürdürmektedir. Bu yaş grubuyla yaptığı çalışmalar arasında; okula uyum ve okul fobisi, anne-baba-kardeş ve akran ilişkileri, sorumluluk geliştirme, özgüven gelişimi, olumlu benlik algısı oluşturma, iletişim becerileri, sosyal fobi, depresyon, öfke kontrolü, kaygı ve korku ile baş etme, problem çözme becerileri, sınav kaygısı, kendini tanıma, ilgi ve yetenekleri keşfetme, ergenlik sorunları, atılganlık becerisi geliştirme gibi çeşitli konular yer almaktadır.
 
Ankara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans Programı' nda eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda aile ve çiftlere yönelik danışmanlık hizmeti vermektedir.