Ankara Terapi &  Psikolojik Danışma Merkezi

Beden Dilimizle İletişim

 
BEDEN DİLİMİZLE İLETİŞİM
 
Grup çalışmamızda
NLP, EFT, PSİKODRAMA ve MEDİTASYON tekniklerini kullanarak hem kendimizi hem de başkalarını nasıl anlayacağımız konusunda uygulamalar yapıyoruz. 
Beden Dilimizle Karşımızdakilere Nasıl Mesaj Veriyoruz?
Karşımızdaki İnsanlar Bize Nasıl Mesaj Veriyorlar?
“Her düşünce, her jest, kas gerginliği, duygu, midenin gaz yapması, burnunu kaşıma,saçı karıştırma, hımlayarak melodi mırıldanma, dil sürçmesi, baş ağrıması gibi her şeyin şu anda olup bitenlerle anlamlı bir ilişkisi vardır.”
Schutz
İletişim, hem kendimizle hem de çevremizle kurduğumuz iletişim olarak 2 kısımda incelenir. İnsan ilişkilerinin sağlıklı olması açısından iletişimin önemi çok büyüktür.
Her insanın kendine özgü olarak kullandığı bir iletişim dili vardır. Seçtiği kelimeler, el kol hareketleri veya mimikler de bu dili daha çok anlamlandırır. Yapılan araştırmalara göre İletişimde %7 kelimeler, % 33 ses tonu, % 60 beden dili önemlidir. Günümüzde internet ve telefonla iletişimin çok yaygın olduğunu düşünürsek, hayatın doğal akışı içinde beden diline yoğunlaşmayı çoğu zaman göz ardı ettiğimiz ortaya çıkıyor. Böylelikle doğal olarak öğrenebileceğimiz beden duruşlarını da göz ardı ediyor oluyoruz. Biz kelimeleri dinlerken acaba karşımızdaki insan bedeniyle bize neler anlatıyor? Ya da biz tam da önemli bir konuşma yaparken seçtiğimiz kelimeler çok özenli olduğu halde beden duruşumuzla aslında ne anlatmış oluyoruz?
Bedenimiz sessizce konuşuyor. İletişim kurduğumuz insanların bedeni de cevap veriyor. Bedenlerimizin bu sessiz ve derin anlaşma dilini çözmek aslında hiç de zor değil. Biz de grup etkinliğimizde çeşitli teknikleri kullanarak beden dilimizi yorumlamayı çalışıyoruz.
 
Çalışmamız 15 kişi ile sınırlıdır.
Çalışmalarımız Çarşamba akşamları 19:00 -22:00 arasındadır.
Katılım için kayıt yaptırınız.
Psk. Dan. Psikodrama Terapisti Perihan Demirbaş
Kişisel Gelişim Uzm. Berna Turna

Sayfa Yorumları (0 )

Yorum Ekleyin